بيرجند كجاست ؟

شهر بيرجند مركز استان خراسان جنوبى در شرق ايران است و محصول شاخص آن زعفران است همچنين زرشك و عناب آن جزو سوغات كم نظيرش به شمار مى روند.

چرا زعفران بيرجند ؟

بيرجند را مى توان مهد زعفران بر شمرد زيرا گياه زعفران بيشترين سازگارى را با اقليم خراسان جنوبى دارد دقيقا مثل برخى گونه هاى خاص گياهى دنيا كه مهد مشخصى در جهان دارند و به نام آنجا شناخته مى شوند. در سال هاى اخير پياز زعفران به نقاط زيادى در ايران و خارج از ايران برده و كشت شده اما طبيعتا كيفيت رنگ و عطر آن مانند زعفرانى كه در زادگاه خود كاشت مى شود نمى باشد همانطور كه بسيارى از گياهان را نمى توان با همان كيفيت زادگاهشان در اقليم ديگرى توليد كرد. دليل علمى اين گفته آن است كه گياهانى كه در اقليم كويرى مى رويند داراى درصد بالاترى از خواص دارويى و اسانس هستند كه يكى از علل آن اختلاف زياد دماى روز و شب و اعمال تغييرات شديد دمايى بر روى گياه است لذا چنين گياهانى بسيار قوى تر و غنى تر از همتايانشان اند.

قيمت زعفران بر چه مبناست ؟

بايد دانست كه زعفران طلاى سرخ ناميده مى شود و قاعدتا قيمت آن بالاست و به خاطر كيفيت متفاوت، قيمت هاى متفاوتى براى آن تعريف مى شود و گاهى بازار آن دچار نوسان شده و از ثبات قيمتى خارج مى شود اما در نهايت قيمت تمام شده به منطقه تحت كشت، كشاورز، تاجر، مسايل آبى و… بستگى دارد. از سويى بايد توجه داشت كه قيمت پايين آن هم مى تواند مشكوك باشد چرا كه تقلب در زعفران بسيار و بسيار رايج است و گاهى محصولى عرضه مى شود كه نه تنها زعفران نيست بلكه اصلا گياه هم نيست..!!

چرا رويال زعفران ؟

رويال زعفران به عنوان اولين و بزرگترين شبكه رسمى فروش آنلاين زعفران و به قصد حذف واسته ها و دلالان و خصوصا حذف زعفران هاى تقلبى كه بعضا نخ يا گوشت ريش شده ى رنگ شده هستند تاسيس گرديده و اميدوار است بتواند با شناختى كه از زعفران واقعى، مناطق مرغوب، كشاورزان، و روابطى كه با تاجران سالم و معتمد بازار بيرجند دارد محصول اورجينال را از آسان ترين راه در دسترس مشتريان خود در هر نقطه از كشور قرار دهد.

چگونه اعتماد كنيم ؟

طبق قوانين وزارت صنعت معدن تجارت، سايت هاى فروشگاهى مى بايست داراى تاييديه اين وزارتخانه باشند و پس از طى مراحل، نماد اعتماد الكترونيك را دريافت و در سايت قرار دهند. در حالى كه رويال زعفران نماد ٢ ستاره ى اعتماد الكترونيك و امنيت الكترونيك را داراست. ساير نمادهاى اطمينان هم در سايت قرار دارد كه هر يك بر اساس اخذ مجوز و عقد قرارداد در سايت قرار گرفته اند اما اين سايت بيش از هر چيز به كيفيت كار خود مى بالد و باور دارد تنها كيفيت است كه صحبت مى كند.

نحوه ارسال زعفران به چه صورت است ؟

محصول از طريق پست به تمامى نقاط ايران ارسال خواهد شد لذا در نوشتن آدرس دقت شود تا سرعت عمل بيشترى حاصل گردد. كد پيگيرى مرسوله نيز براى مشتريان ارسال مى گردد تا از طريق سايت اداره پست Post.ir از مكان محصول خود آگاه شوند.

اپليكيشن رويال زعفران چگونه است؟

به زودى اپليكيشن (نرم افزار) رويال زعفران براى كليه گوشى هاى موجود (اندرويد و iOS) در دسترس قرار خواهد گرفت و مشتريان مى توانند از طريق نرم افزار و متصل بودن به اينترنت به راحتى از رويال زعفران استفاده كنند.

چگونه از اصل بودن زعفران مطمئن شويم ؟

براى تشخيص زعفران واقعى از شبه زعفران راه هاى زير وجود دارد:
1. اگر پرچم زعفران را در دستمال مرطوب قرار دهيد و فشار دهيد به راحتى رنگ پس نخواهد داد.
2. گاها از گوشت ريش شده فاسد و رنگ شده به جاى زعفران استفاده مى شود كه با جوشاندن به رنگ سفيد در مى آيد.
3. مهترين راه تشخيص زعفران واقعى و مرغوب عطر و رايحه بى نظير آن است كه هرچه بيشتر باشد نشانه مرغوبيت آن است.
4. پرچم هاى زعفران صاف نيستند و در طول خود داراى موج مى باشند.
5. پرچم هاى زعفران اگر كنار هم چيده شوند همگى از نظر سايز و طول تقريبا با هم برابرند.
6. دقت كنيد زعفران كاملا خشك است و اصلا حالت چرب و روغنى ندارد و اگر تار هاى زعفران را بين كاغذ كاهى (مثلا روزنامه) قرار دهيم و فشار دهيم نبايد لكه چربى باقى بگذارد.
7. زعفران در بنزين حل نمى شود و اگر چند تار زعفران را در بنزين قرار دهيد نبايد رنگ پس بدهد.

تا چه مقدار زعفران مجاز براى ارسال است ؟

‏Royalzaferan.com كلى فروشى ندارد و كليه محصولات به صورت بسته بندى عرضه مى شوند كه علت حجم تقاضاى بالا، نظارت بر كيفيت كار و جلوگيرى از فعاليت دلالان است.

فرآيند پرداخت وجه و خريد از سايت چگونه است ؟

مشتريان محترم مى توانند به صورت آنلاين با مشخصات كارت اعتبارى خود و رمز دوم آن از طريق درگاه هاى اختصاصى پرداخت الكترونيك بانك ملت و پاسارگاد اقدام به پرداخت وجه نمايند.

آيا براى سفارش زعفران بايد در سايت ثبت نام كرد ؟

بله طبق قوانين الكترونيك، مشتريان براى اولين خريد خود بايد در سايت ثبت نام كرده و فرم مربوطه را تكميل نموده و كالاى مورد نياز را سفارش دهند و در سفارش هاى بعدى خود مى توانند با همان كد كاربرى و رمز عبور اقدام نمايند.

آيا نمايندگى يا عامليت فروش داريد ؟

خير تنها راه تهيه محصول، مراجعه به سايت Royalzaferan.com و نرم افزار (كه به زودى ارايه خواهد شد) مى باشد به هيچ وجه به گفته هاى برخى دلالان مبنى بر نمايندگى يا عامليت فروش Royalzaferan.com اطمينان نكنيد. اين اشخاص تحت پيگرد قانونى قرار خواهند گرفت.

مطالب سايت در چه حد علمى است ؟

مطالب علمى اين سايت زير نظر دانشكده تحقيقات كشاورزى بيرجند، برگرفته از كتاب زعفران و مجله علمى پژوهش هاى زعفران است كه بر اساس رتبه بندى وزارت علوم، تحقيقات و فناورى، رتبه ٨ را در بين ٣٤ مجله معتبر علمى پژوهشى كشور در زمينه زراعت كسب نموده است كه در زمينه زعفران، علمى ترين و كامل ترين مرجع كشور به شمار مى رود.

رويال زعفران چقدر بزرگ است ؟

‏Royalzaferan.com اولين و بزرگترين سامانه رسمى فروش آنلاين زعفران و خشكبار درجه ١ كشور و مرجع علمى زعفران است كه اعتبار مطالب آن از پيش سنجيده و تاييد شده است.

آيا حقوق مادى و معنوى رويال زعفران انحصارى مى باشد ؟

بله Royalzaferan.com يك مجموعه دانش بنيان خصوصى است كه بر پايه ايده و صنعتى كردن آن پيش رفته است لذا كليه حقوق مادى و معنوى Royalzaferan.com ثبت شده و محفوظ مى باشد و تحت كنترل و محافظت از محتواى كپى رايت ١٣٩٧ قرار دارد و هرگونه كپى بردارى از آن اعم از ساختار، نوآورى، محتوا، نحوه عملكرد و… يا وارد آوردن خسارت به آن و اختلال در عملكرد فيزيكى و روانى آن، رصد مى شود و به سرعت در اختيار مراجع قضايى قرار داده خواهد شد.

آيا مى توان از مطالب رويال زعفران استفاده كرد ؟

اين سايت تحت نظارت قانون محافظت از محتوا قرار دارد و كليه مطالب آن علمى و معتبر است لذا استفاده از مطالب آن تنها در صورت ذكر نام سايت مجاز است در غير اين صورت تخلف محسوب مى شود و پيگيرى خواهد شد.

آيا مى توان تحت نام رويال زعفران فعاليت نمود ؟

خير افراد و اشخاصى كه به هر نحو سعى در فعاليت حقيقى يا حقوقى تحت عنوان رويال زعفران يا برندى شبيه به آن كنند كه عمدا از نظر شكل ظاهرى و نوشتارى و روانى شبيه به آن باشد و قصد تقليد از اين برند را داشته باشد سريعا مشمول شكايت به مراجع قضايى قرار خواهد گرفت.