امکانات بهداشتی کارگاه های بسته بندی زعفران

بهداشت کارگاه زعفران

سرویس‌های بهداشتی و امکانات رفاهی

در کارگاه باید امکانات کافی و مناسب جهت تعویض لباس وجود داشته باشد. این مکان‌ها باید دارای روشنایی کافی، تهویه و دمای مناسب بوده و مستقیماً با کارگاه در ارتباط نباشد. سرویس‌های بهداشتی باید متناسب با وسعت کارگاه و تعداد کارکنان باشد. دستشویی باید مجهز به شیرهای مخلوط، صابون مایع بدون بو و وسیله بهداشتی جهت خشک‌کردن دست‌ها در مجاورت توالت‌ها باشد. استقرار زباله‌دان‌های دردار پدالی از جنس قابل شستشو، به تعداد کافی جهت جمع‌آوری زباله‌های روزانه در محیط کارگاه ضروری است، بدیهی است پس از تخلیه، شست‌وشوی روزانه آن‌ها الزامی است. نصب کپسول‌های آتش‌نشانی در نقاط مختلف کارگاه از جمله انبار همچنین جعبه کمک‌های اولیه با محتوی حداقل وسایل فوری دارویی و بهداشتی ضروری است. آب مصرفی در کارگاه باید از شبکه آبرسانی، آب شهری تأمین گردد. در غیر اینصورت مشخصات آن مطابق استاندارد ملی ایران به شماره ۱۰۵۳ باشد (ا.م ۵۰۹۷، ۱۳۷۸).

نور و تهویه

محل کار در کارگاه بسته‌بندی زعفران باید نور طبیعی یا مصنوعی کافی داشته باشد. بدیهی است نور طبیعی یا مصنوعی نباید سبب ناراحتی چشم کارکنان گردد. درصورتی‌که از نور مصنوعی استفاده می‌شود، نباید شدت نور باعث تغییر رنگ محیط شود و دامنه آن در محل بازرسی مواد اولیه از ۵۴۰ لوکس، در محل‌های کار در کارگاه از ۲۷۰ لوکس و در مناطق دیگر از ۱۱۰ لوکس کمتر نباشد. نور مناسب در حین درجه‌بندی حائز اهمیت است. توصیه می‌شود از نور سفید استفاده شود، زیرا انعکاس نور زرد روی رشته‌های قرمز و زرد زعفران مانع از دیدن دقیق و جدا کردن مواد خارجی می‌شود. لامپ‌هایی که برای روشنایی به کار می‌روند باید دارای قاب یا پوششی باشند که در صورت شکستن لامپ قطعات شیشه آن داخل مواد در حال آماده شدن با روی زمین نریزد. برقراری تهویه مصنوعی هوا در ساختمان کارگاه، به‌خصوص در قسمت‌هایی از کارگاه که در آن تجهیزات و وسایل مورد استفاده (مانند آسیاب و الک) حرارت زیاد، دود، بوهای نامطلوب یا ذرات آلوده‌کننده ایجاد می‌کنند، ضروری است. حرارت مناسب جهت کارگرانی که فعالیت بدنی دارند ۱۲ تا C۱۴° و افرادی که کار نشسته انجام می‌دهند ۱۸ تا C۲۰° می‌باشد. دریچه‌های هواکش که جهت تعویض و تهویه هوا مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای توری مناسب و از جنس موادی باشند که در برابر خورندگی مقاوم بوده و به آسانی قابل تمیز کردن باشند (ا.م ۵۰۹۷، ۱۳۷۸).

 

ضرورت‌های بهداشتی و سلامت فردی کارکنان

کارکنان کارگاه بسته‌بندی زعفران بایستی دارای کارت معاینه از مراجع بهداشتی باشند. فواصل زمانی لازم برای تمدید زمان اعتبار آن توسط مقامات مذکور تعیین می‌شود و از کار کردن اشخاص بیمار و یا مشکوک به بیماری‌های واگیر، ناقلین سالم و همچنین افرادی که مبتلا به زخم‌های جلدی با بیماری‌های عفونی گوارشی هستند تا بهبودی کامل جلوگیری گردد. افرادی که در کارگاه مشغول به کار می‌باشند، باید دست هایشان را قبل از شروع به کار با آب گرم و صابون مایع بدون بو بشویند و در صورت لزوم با مواد ضدعفونی کننده بدون بو ضدعفونی نمایند. کلیه افرادی که در کارگاه مشغول به کار می‌باشند باید از نظافت کامل برخوردار بوده و در زمان انجام کار رعایت نظافت فردی را بنمایند و در طول ساعات کار باید دارای لباس کار مناسب و دستکش باشند. ناخن‌های دست باید همیشه کوتاه نگهداری شده و استفاده از زیورآلات در هنگام کار ممنوع است. هر نوع رفتاری که منجر به آلودگی محصول شود مانند خوردن، آشامیدن، استعمال دخانیات و غیره در حین عمل بسته‌بندی ممنوع می‌باشد. به کارکنانی که در واحد بسته‌بندی زعفران مشغول به کار هستند باید قبل از شروع به کار و در فواصل معین مخصوصاً در مواقعی که مشکلات بهداشتی و میکروبی برای واحد به وجود آمده باشد آموزش‌های لازم فنی و بهداشتی داده شود (ا.م ۵۰۹۷، ۱۳۷۸).

 

شرایط فنی و بهداشتی وسایل و تجهیزات

ماشین‌آلات مورد استفاده باید از نظر طرح و نصب طوری باشند که به سهولت قابل تمیز کردن باشند. نوع جنس ماشین‌آلات و ابزار بسته‌بندی باید به نحوی باشد که اثر سوء روی محصول تولیدی نداشته باشد. جنس وسایل و ظروف باید قابلیت شست‌وشوی مکرر و در صورت لزوم گندزدایی را دارا باشد. وسایل و تجهیزات طوری طراحی و پیش‌بینی شوند که ظرفیت قسمت‌های مختلف آن‌ها با یکدیگر مناسب بوده و کار بتواند به‌طور متوالی از ابتدا تا انتها انجام شود. وسایل و ظروف مورد استفاده نباید هیچگونه خطری برای سلامت کارکنان داشته باشد. برای جلوگیری از تجمع ذرات ریز زعفران در زوایای مرده ماشین‌آلات و تجهیزات، نظافت آن‌ها با استفاده از هوای فشرده ضروری است و در صورت مشاهده آثار و علائم کپک‌زدگی ماشین‌آلات و تجهیزات باید با آب شسته و پس از گندزدایی، توسط جریان هوا خشک شوند. دستگاه‌ها باید به گونه‌ای نصب شوند که حداقل ۱۵ سانتی‌متر با سطح زمین فاصله داشته باشند (ا.م ۵۰۹۷، ۱۳۷۸).

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *